Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ11PC
D38999/26JJ11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26JJ11PC.pdf
Availability of D38999/26JJ11PC
QUANTITY
D38999/26JJ11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ11PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ11PC
Related LinksD38999/, D38999/26JJ11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ11PC Details Description
Related parts for D38999/26JJ11PC
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TAG MKR 304 STL CIRCLE 1.5" datasheet.pdf
CONN SPRING 30POS SNGL .410 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 26A 8PQFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD 14BIT 170M ADC AD9683 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf