Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ37HB-LC
D38999/26JJ37HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ37HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26JJ37HB-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ37HB-LC
QUANTITY
D38999/26JJ37HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ37HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ37HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ37HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ37HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ37HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ37HB-LC
PCB BOARD datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K 1CH SPI 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MCU ARM 32KB FLASH MEM 48-LQFP datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 37POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf