Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61HA-LC
D38999/26JJ61HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ61HA-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ61HA-LC
QUANTITY
D38999/26JJ61HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ61HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ61HA-LC
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf