Amphenol Aerospace Operations D38999/26KA98JA-LC
D38999/26KA98JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KA98JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 3C 3#20 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26KA98JA-LC.pdf
Availability of D38999/26KA98JA-LC
QUANTITY
D38999/26KA98JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KA98JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KA98JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KA98JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KA98JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KA98JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26KA98JA-LC
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 40W datasheet.pdf