Amphenol Aerospace Operations D38999/26KB35HE-LC
D38999/26KB35HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KB35HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 13C 13#22D PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KB35HE-LC.pdf
Availability of D38999/26KB35HE-LC
QUANTITY
D38999/26KB35HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KB35HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KB35HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KB35HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KB35HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KB35HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26KB35HE-LC
CONN HEADER RTANG 3POS PCB TIN datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 35 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CABLE ASSY MALE SNGL END 5POS 2M datasheet.pdf
HANDLAMP 100W SW/SIDE OUTLET 50' datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf