Amphenol Aerospace Operations D38999/26KF28HA-LC
D38999/26KF28HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KF28HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KF28HA-LC.pdf
Availability of D38999/26KF28HA-LC
QUANTITY
D38999/26KF28HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KF28HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KF28HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KF28HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KF28HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KF28HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26KF28HA-LC
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC24H/AE24G/X datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
MOD CORD STANDARD 8-8 WHITE 25' datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 21.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
HAR-BUS HM FEDERL. TYP B25, M. S datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf