Amphenol Aerospace Operations D38999/26MD18HC
D38999/26MD18HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MD18HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MD18HC.pdf
Availability of D38999/26MD18HC
QUANTITY
D38999/26MD18HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MD18HC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MD18HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MD18HC
Related LinksD38999/, D38999/26MD18HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MD18HC Details Description
Related parts for D38999/26MD18HC
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-SOIC datasheet.pdf
BUTT SPLICE NON INS 16-14AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
ADAPTER 32-QFP COOLRUNNER II datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .370 datasheet.pdf