Amphenol Aerospace Operations D38999/26MD19BC
D38999/26MD19BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MD19BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MD19BC.pdf
Availability of D38999/26MD19BC
QUANTITY
D38999/26MD19BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MD19BC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MD19BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MD19BC
Related LinksD38999/, D38999/26MD19BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MD19BC Details Description
Related parts for D38999/26MD19BC
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 6POS 24-28AWG datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 24 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES 21K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 1PR SHLD 300V datasheet.pdf