Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF11HB-LC
D38999/26MF11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MF11HB-LC.pdf
Availability of D38999/26MF11HB-LC
QUANTITY
D38999/26MF11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF11HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF11HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF11HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MF11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF11HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MF11HB-LC
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF 12A LO SIDE 8SOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" .50MM 20 POS datasheet.pdf
CRIMP FLNG - HOOD 9-37P 65-75MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf