Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF11HC-LC
D38999/26MF11HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF11HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MF11HC-LC.pdf
Availability of D38999/26MF11HC-LC
QUANTITY
D38999/26MF11HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF11HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF11HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF11HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MF11HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF11HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MF11HC-LC
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 125VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
LOCKNUT PG 21 NYLON GRAY datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 17.3UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 10.8MM datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf