Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG11HD-LC
D38999/26MG11HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG11HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG11HD-LC.pdf
Availability of D38999/26MG11HD-LC
QUANTITY
D38999/26MG11HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG11HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG11HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG11HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG11HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG11HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG11HD-LC
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A AC datasheet.pdf
LED WEDGE BASED T5 592NM 14V YLW datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 981 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 10A 18W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
MICRO 31 M 8" YEL JACKP datasheet.pdf