Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG11JC-LC
D38999/26MG11JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG11JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG11JC-LC.pdf
Availability of D38999/26MG11JC-LC
QUANTITY
D38999/26MG11JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG11JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG11JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG11JC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG11JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG11JC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG11JC-LC
IC DAC 12BIT MULT CMOS 20-PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
C/A 2.0MM SM LC-SC 2.65 datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MANOMETER datasheet.pdf
CABLE LUG SCREW CONN GREEN/YLLW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf