Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41SD-LC
D38999/26MG41SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG41SD-LC.pdf
Availability of D38999/26MG41SD-LC
QUANTITY
D38999/26MG41SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41SD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG41SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41SD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG41SD-LC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf