Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ19JD-LC
D38999/26MJ19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ19JD-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ19JD-LC
QUANTITY
D38999/26MJ19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ19JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ19JD-LC
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND 2-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECT R/A 4 ROW 140 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 250MA 1.72 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 229 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf