Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ19SD-LC
D38999/26MJ19SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ19SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ19SD-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ19SD-LC
QUANTITY
D38999/26MJ19SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ19SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ19SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ19SD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ19SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ19SD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ19SD-LC
RES 62 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A DPAK datasheet.pdf
CONN M12 4POS PLUG datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.5 FLGE MNT FLOATSWITCH REED datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf