Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29HB-LC
D38999/26MJ29HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ29HB-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ29HB-LC
QUANTITY
D38999/26MJ29HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ29HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ29HB-LC
IC PROG SKEW CLOCK DRIVER 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CLINCHER R/A LATCHING HEADER datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC REG 5V 1000MA R/A datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf