Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29HE-LC
D38999/26MJ29HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ29HE-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ29HE-LC
QUANTITY
D38999/26MJ29HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ29HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ29HE-LC
FIXED IND 82UH 550MA 210 MOHM TH datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 216POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4 OHM 5% 12.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MKP 4UF 5% 1250VDC DRAWING T1 datasheet.pdf