Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61BE
D38999/26MJ61BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61BE
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ61BE.pdf
Availability of D38999/26MJ61BE
QUANTITY
D38999/26MJ61BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61BE
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61BE
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61BE
Related LinksD38999/, D38999/26MJ61BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61BE Details Description
Related parts for D38999/26MJ61BE
IC DRVR HALF BRDG SELF-OSC 8-DIP datasheet.pdf
Connector Header 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 361MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 223 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf