Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61JA-LC
D38999/26MJ61JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ61JA-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ61JA-LC
QUANTITY
D38999/26MJ61JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ61JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ61JA-LC
RES SMD 340K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 1196MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A POWERFLAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 9 OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 33 AWG 1000 FT GY datasheet.pdf