Amphenol Aerospace Operations D38999/26SF32PALC
D38999/26SF32PALC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26SF32PALC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS
Datasheet Download
D38999/26SF32PALC.pdf
Availability of D38999/26SF32PALC
QUANTITY
D38999/26SF32PALC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26SF32PALC
Internal Part NumberEIS-D38999/26SF32PALC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26SF32PALC
Related LinksD38999/2, D38999/26SF32PALC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26SF32PALC Details Description
Related parts for D38999/26SF32PALC
SIDACTOR 25V SURGE SUP M TO220 datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER QFP TO 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 650A DO200AB datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
MODULE MALE 2POS SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 2.36" DIA BLACK datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
RF LINK TRANSMITTER - 315MHZ datasheet.pdf