Amphenol Aerospace Operations D38999/26TC8JN-LC
D38999/26TC8JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TC8JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#20 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26TC8JN-LC.pdf
Availability of D38999/26TC8JN-LC
QUANTITY
D38999/26TC8JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TC8JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TC8JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TC8JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/26TC8JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TC8JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26TC8JN-LC
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES 25 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
RES MO 2W 56 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 8.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
GK NICU PTAF PU NR REC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
ADAPTER BOARD MEB/II UART TO USB datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf