Amphenol Aerospace Operations D38999/26TD18AE
D38999/26TD18AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TD18AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TD18AE.pdf
Availability of D38999/26TD18AE
QUANTITY
D38999/26TD18AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TD18AE
Internal Part NumberEIS-D38999/26TD18AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TD18AE
Related LinksD38999/, D38999/26TD18AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TD18AE Details Description
Related parts for D38999/26TD18AE
CONN IC DIP SOCKET 4POS TIN-LEAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CABLE CONNECTOR PG-42 4AWG datasheet.pdf
MQS RETAINER FOR 2POS REC.HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 75W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TVS DIODE 51.7VWM 97.1VC SQMELF datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf