Amphenol Aerospace Operations D38999/26TD97JA-LC
D38999/26TD97JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TD97JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26TD97JA-LC.pdf
Availability of D38999/26TD97JA-LC
QUANTITY
D38999/26TD97JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TD97JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TD97JA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TD97JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TD97JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TD97JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26TD97JA-LC
POT 500K OHM 0.15W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RCVR 28BIT CHAN LINK 56TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
LED SS 12V QUAD GRN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
MDR CAMERA CABLE 26POS M-RA/M 2M datasheet.pdf
THERMASHIELD T6 WRAP 1/2" X 4' datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf