Amphenol Aerospace Operations D38999/26TG16HA
D38999/26TG16HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TG16HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TG16HA.pdf
Availability of D38999/26TG16HA
QUANTITY
D38999/26TG16HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TG16HA
Internal Part NumberEIS-D38999/26TG16HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TG16HA
Related LinksD38999/, D38999/26TG16HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TG16HA Details Description
Related parts for D38999/26TG16HA
CONN SPADE 14-16 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1KN/80 AR UC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 30V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W SMBJ datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf