Amphenol Aerospace Operations D38999/26TG41BN
D38999/26TG41BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TG41BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26TG41BN.pdf
Availability of D38999/26TG41BN
QUANTITY
D38999/26TG41BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TG41BN
Internal Part NumberEIS-D38999/26TG41BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TG41BN
Related LinksD38999/, D38999/26TG41BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TG41BN Details Description
Related parts for D38999/26TG41BN
IC SWITCH SPDT 6UDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 26POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 10POS datasheet.pdf
CBL USB MICRO B MALE-B MALE 2M datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf