Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD18SN-UWHST3
D38999/26WD18SN-UWHST3 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD18SN-UWHST3
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WD18SN-UWHST3.pdf
Availability of D38999/26WD18SN-UWHST3
QUANTITY
D38999/26WD18SN-UWHST3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD18SN-UWHST3
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD18SN-UWHST3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD18SN-UWHST3
D38999/26WD18SN-UWHST3 Details Description
Related parts for D38999/26WD18SN-UWHST3
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PELTIER MOD 20 X 3.3MM 6.0A INP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 800W datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 14POS datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf