Souriau Connection Technology D38999/26WG11SCL
D38999/26WG11SCL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11SCL
Brief Description
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
D38999/26WG11SCL.pdf
Availability of D38999/26WG11SCL
QUANTITY
D38999/26WG11SCL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11SCL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11SCL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11SCL
Related LinksD38999/2, D38999/26WG11SCL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WG11SCL Details Description
Related parts for D38999/26WG11SCL
CONN RCPT 7POS 18AWG .156 ORANGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM TH datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 38W datasheet.pdf