Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG16BN-USB4
D38999/26WG16BN-USB4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG16BN-USB4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WG16BN-USB4.pdf
Availability of D38999/26WG16BN-USB4
QUANTITY
D38999/26WG16BN-USB4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG16BN-USB4
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG16BN-USB4
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG16BN-USB4
Related LinksD38999/26W, D38999/26WG16BN-USB4 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG16BN-USB4 Details Description
Related parts for D38999/26WG16BN-USB4
CONN HEADER .062 9POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC 10MHZ CMOS Z8000 SCC 40-DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CTRLR INTERFACE SERC 100-PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
27P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.1NH 56MA 56 MOHM SMD datasheet.pdf