Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG16HD-LC
D38999/26WG16HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG16HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG16HD-LC.pdf
Availability of D38999/26WG16HD-LC
QUANTITY
D38999/26WG16HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG16HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG16HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG16HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG16HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG16HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG16HD-LC
FAN BLOWER 80X32.4MM 24V WT24B3 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 270MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSHK 38.1MM ID 50MM L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
UM4848 UNIVERSAL MAT 10M datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.9A 106 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf