Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG39HN-LC
D38999/26WG39HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG39HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG39HN-LC.pdf
Availability of D38999/26WG39HN-LC
QUANTITY
D38999/26WG39HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG39HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG39HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG39HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG39HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG39HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG39HN-LC
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 48VIN 12VOUT SGL datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 3.9MH 1.0A datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER I2C 10SON datasheet.pdf
IMPACT DC 2X16 GR SN datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC AMP TIA AGC OC48/GPONG DIE datasheet.pdf
THRMLLY COND PAD SQ 17MM 250/PK datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 2POS 1.8MM datasheet.pdf