Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH53JN-LC
D38999/26WH53JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH53JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26WH53JN-LC.pdf
Availability of D38999/26WH53JN-LC
QUANTITY
D38999/26WH53JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH53JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH53JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH53JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WH53JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WH53JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WH53JN-LC
CABLE 9POS .100 JUMPER 4 INCHES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 434.7VC SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf