Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ11SB
D38999/26WJ11SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ11SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ11SB.pdf
Availability of D38999/26WJ11SB
QUANTITY
D38999/26WJ11SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ11SB
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ11SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ11SB
Related LinksD38999/, D38999/26WJ11SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ11SB Details Description
Related parts for D38999/26WJ11SB
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
PATCH CORDS 24 INCH datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 56A datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf