Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ29JN-LC
D38999/26WJ29JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ29JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ29JN-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ29JN-LC
QUANTITY
D38999/26WJ29JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ29JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ29JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ29JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ29JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ29JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ29JN-LC
FIXED IND 680UH 100MA 5.3 OHM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.39"L X 1.74"W datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 256X18 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1700UF 250V SCREW datasheet.pdf
V.92 SERIAL DATA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 31POS datasheet.pdf