TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WJ43SC-LC
D38999/26WJ43SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43SC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43SC-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ43SC-LC
QUANTITY
D38999/26WJ43SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43SC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43SC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ43SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WJ43SC-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ43SC-LC
IC OPAMP GP 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.8A MCPH3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 60W datasheet.pdf
APD WIRE SEAL 1WAY 8.4-10.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 270K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf