TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WJ43SE-LC
D38999/26WJ43SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43SE-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43SE-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ43SE-LC
QUANTITY
D38999/26WJ43SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43SE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43SE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ43SE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WJ43SE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ43SE-LC
RES 47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES 44K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W TMINIP2 datasheet.pdf
IC DRIVER HORN PIEZO W/BO 8SOIC datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 28TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf