Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZD97BB
D38999/26ZD97BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZD97BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZD97BB.pdf
Availability of D38999/26ZD97BB
QUANTITY
D38999/26ZD97BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZD97BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZD97BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZD97BB
Related LinksD38999/, D38999/26ZD97BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZD97BB Details Description
Related parts for D38999/26ZD97BB
CABLE 2COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
17CKT MINI WIRE TRAP CONN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 56MM datasheet.pdf
IGBT 600V 54A 250W TO247 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf