Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZE8HB
D38999/26ZE8HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZE8HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 8C 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZE8HB.pdf
Availability of D38999/26ZE8HB
QUANTITY
D38999/26ZE8HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZE8HB
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZE8HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZE8HB
Related LinksD38999/, D38999/26ZE8HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZE8HB Details Description
Related parts for D38999/26ZE8HB
Connector Header 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 35POS THRUHL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A datasheet.pdf