Vishay/Dale RLR05C2401GRBSL
RLR05C2401GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2401GRBSL
Brief Description
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2401GRBSL.pdf
Availability of RLR05C2401GRBSL
QUANTITY
RLR05C2401GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2401GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2401GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2401GRBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2401GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2401GRBSL Details Description
Related parts for RLR05C2401GRBSL
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR10S/AE10G/CKR10S datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
KIT SYSTEM DEV FOR PES12NT3 datasheet.pdf
IC IDIC 1KBIT R/W SAWN WAFER datasheet.pdf
FILTER LC 22PF 100MA 0504 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 6A DPAK datasheet.pdf