Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61SE-LC
D38999/26ZJ61SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61SE-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61SE-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ61SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61SE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ61SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61SE-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61SE-LC
IC CODEC VIDEO 135MHZ 144CSPBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CRIMP CONTACT SOCKET 14AWG datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 30MA 6TSSOP datasheet.pdf