Vishay/BCcomponents D392K29Y5PH63J5R
D392K29Y5PH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D392K29Y5PH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D392K29Y5PH63J5R.pdf
Availability of D392K29Y5PH63J5R
QUANTITY
D392K29Y5PH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D392K29Y5PH63J5R
Internal Part NumberEIS-D392K29Y5PH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D392K29Y5PH63J5R
Related LinksD392K29Y, D392K29Y5PH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D392K29Y5PH63J5R Details Description
Related parts for D392K29Y5PH63J5R
OSC XO 25.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE 80 OHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf
TOOL INSTALLATION SIGNAL PINS datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf