Vishay/BCcomponents D472Z20Z5VH63J5R
D472Z20Z5VH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D472Z20Z5VH63J5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V Z5V RADIAL
Datasheet Download
D472Z20Z5VH63J5R.pdf
Availability of D472Z20Z5VH63J5R
QUANTITY
D472Z20Z5VH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D472Z20Z5VH63J5R
Internal Part NumberEIS-D472Z20Z5VH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D472Z20Z5VH63J5R
Related LinksD472Z20Z, D472Z20Z5VH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D472Z20Z5VH63J5R Details Description
Related parts for D472Z20Z5VH63J5R
TRANS NPN 20V 1A SOT223 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIFF. PRESS SENSING HD 1.5M CB datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6PIN CRIMP datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf