Vishay/BCcomponents D472Z25Z5UH6TJ5R
D472Z25Z5UH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D472Z25Z5UH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D472Z25Z5UH6TJ5R.pdf
Availability of D472Z25Z5UH6TJ5R
QUANTITY
D472Z25Z5UH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D472Z25Z5UH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D472Z25Z5UH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D472Z25Z5UH6TJ5R
Related LinksD472Z25Z, D472Z25Z5UH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D472Z25Z5UH6TJ5R Details Description
Related parts for D472Z25Z5UH6TJ5R
CONN JACK 20POS FEMALE CIRC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 46PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 4CH I2C 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 14POS datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 6C datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CA FO SM OFNR 2 SC/APC datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 10 V datasheet.pdf