Vishay/Dale D55342H07B464ERWS
D55342H07B464ERWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B464ERWS
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B464ERWS.pdf
Availability of D55342H07B464ERWS
QUANTITY
D55342H07B464ERWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B464ERWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B464ERWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B464ERWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B464ERWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B464ERWS Details Description
Related parts for D55342H07B464ERWS
THERMISTOR MINI-SENS NTC 5K OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SPLIT BOLT ALUM #4 STR #10 SOL A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 200MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf