Vishay/Dale D55342H07B681ARWS
D55342H07B681ARWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B681ARWS
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B681ARWS.pdf
Availability of D55342H07B681ARWS
QUANTITY
D55342H07B681ARWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B681ARWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B681ARWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B681ARWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B681ARWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B681ARWS Details Description
Related parts for D55342H07B681ARWS
CONN HEADER .100 SINGL R/A 21POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf