Vishay/Dale D55342K07B63B4RWS
D55342K07B63B4RWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342K07B63B4RWS
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342K07B63B4RWS.pdf
Availability of D55342K07B63B4RWS
QUANTITY
D55342K07B63B4RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342K07B63B4RWS
Internal Part NumberEIS-D55342K07B63B4RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342K07B63B4RWS
Related LinksD55342K0, D55342K07B63B4RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342K07B63B4RWS Details Description
Related parts for D55342K07B63B4RWS
MOSFET N-CH 650V 3.2A TO-220AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 10% 3024 datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf