AVX Corporation DB0805A2017ASTR
DB0805A2017ASTR picture photo
Mfg. Part Number
DB0805A2017ASTR
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 3DB 0805
Datasheet Download
DB0805A2017ASTR.pdf
Availability of DB0805A2017ASTR
QUANTITY
DB0805A2017ASTR Order Process
Ship out your order
Specifications of DB0805A2017ASTR
Internal Part NumberEIS-DB0805A2017ASTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency2.01GHz ~ 2.025GHz
Coupling Factor3dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss0.4dB
Power - Max5W
Isolation17dB
Return Loss26dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB0805A2017ASTR
Related LinksDB0805A, DB0805A2017ASTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
DB0805A2017ASTR Details Description
Related parts for DB0805A2017ASTR
VARISTOR 738V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 14DIP datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A MINI2 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 185MA 3 OHM TH datasheet.pdf