FFF DBM25P400
DBM25P400 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25P400
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap
Datasheet Download
DBM25P400.pdf
Availability of DBM25P400
QUANTITY
DBM25P400 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25P400
Internal Part NumberEIS-DBM25P400
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDM HE501
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationWire Wrap
Features-
Shell Material, FinishSteel, Cadmium Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25P400
Related LinksDBM2, DBM25P400 Datasheet, FFF Distributor
DBM25P400 Details Description
Related parts for DBM25P400
CAP CER 3900PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SWITCH TRACKBALL N/O GRN/ORN CA datasheet.pdf
TRANS BRT NPN/PNP DUAL SOT-353 datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 125 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE SKT MPLAB PM3 121-BGA datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SRL 80SPS 16TSSOP datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS STR PLUG STR PLUG 15M datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 165W TO247 datasheet.pdf