ITT Cannon, LLC DBMM25PCA101
DBMM25PCA101 picture photo
Mfg. Part Number
DBMM25PCA101
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBMM25PCA101.pdf
Availability of DBMM25PCA101
QUANTITY
DBMM25PCA101 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBMM25PCA101
Internal Part NumberEIS-DBMM25PCA101
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBMM25PCA101
Related LinksDBMM25, DBMM25PCA101 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBMM25PCA101 Details Description
Related parts for DBMM25PCA101
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 80POS .100 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA6132A2-2 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 230V datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 15ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC MEMS 34.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf