t-Global Technology DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
DC0021/01-L37-3F-0.25-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3F POWER MOD 0.25MM W/ADH
Datasheet Download
DC0021/01-L37-3F-0.25-2A.pdf
Availability of DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
QUANTITY
DC0021/01-L37-3F-0.25-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
Internal Part NumberEIS-DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3F MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsagePower Module
ShapeRectangle
Outline104.10mm x 73.70mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
Related LinksDC0021/01-L3, DC0021/01-L37-3F-0.25-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0021/01-L37-3F-0.25-2A Details Description
Related parts for DC0021/01-L37-3F-0.25-2A
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 14POS 30AU datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM 0603 datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL88705 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE MODULE 20V 400A 2TOWER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 200MA 3W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT KEY AA datasheet.pdf