AVX Corporation TBJD336K025LRSZ0024
TBJD336K025LRSZ0024 picture photo
Mfg. Part Number
TBJD336K025LRSZ0024
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Datasheet Download
TBJD336K025LRSZ0024.pdf
Availability of TBJD336K025LRSZ0024
QUANTITY
TBJD336K025LRSZ0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJD336K025LRSZ0024
Internal Part NumberEIS-TBJD336K025LRSZ0024
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJD336K025LRSZ0024
Related LinksTBJD336K0, TBJD336K025LRSZ0024 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJD336K025LRSZ0024 Details Description
Related parts for TBJD336K025LRSZ0024
RES SMD 9.31KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 29PSI MAX datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 10-80V PANEL MT datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 9MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 120LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
1000UF 63V 16X25 datasheet.pdf